BOTOX®

BOTOX®, tak brzmi najbardziej rozpowszechniona nazwa handlowa toksyny botulinowej. BOTOX® jest najpopularniejszym środkiem do wygładzania zmarszczek, głównie w górnej części twarzy. Pierwsze badania nad klinicznym zastosowaniem toksyny botulinowej prowadzono w latach 50. i 60. Wtedy to zorientowano się, że małe dawki leku powodują czasowe zwiotczenie mięśni. W latach 70. lek ten po raz pierwszy zastosowano w leczeniu zeza. Uzyskane zwiotczenie mięśni kierujących ruchem gałki ocznej spowodowało korektę tej wady.

Następnie toksynę botulinową zaczęto stosować do leczenia różnego rodzaju skurczów mięśniowych, tików na twarzy, spazmów strun głosowych itp. W latach 90. odkryto, że BOTOX® blokuje nadmierne pocenie się. Lek ten znalazł także zastosowanie w leczeniu porażenia dziecięcego. W 1989 roku FDA (amerykańska agencja d/s leków) oficjalnie zatwierdziła BOTOX® do użytku medycznego.

Na początku lat 90. opublikowane zostały pierwsze doniesienia na temat kosmetycznego zastosowania BOTOX®-u do wygładzania nadmiernych linii zmarszczek na czole i wokół oczu. W 2002 roku BOTOX® został zatwierdzony przez FDA do leczenia zmarszczek i do ogólnego zastosowania w medycynie estetycznej. Był to przełomowy moment dla medycyny estetycznej, gdyż od tego czasu zabiegi przy użyciu BOTOX®-u zaczęły cieszyć się niespotykaną popularnością, najpierw wśród aktorów i artystów, a następnie wśród całego społeczeństwa.

BOTOX® blokuje przechodzenie impulsów nerwowych z końcówek nerwów do mięśni. Mięśnie tracąc możliwość reakcji, nie kurczą się i wygładzają zmarszczki. BOTOX® działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. Skóra wygładza się stopniowo, dzięki czemu poddająca się zabiegowi pacjentka ma czas przyzwyczaić się do następujących zmian pozabiegowych.
BOTOX® wstrzykiwany jest przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę, w małych ilościach i w kilku miejscach. Zabieg nie jest nadmiernie bolesny i nie wymaga znieczulenia. Dla pacjentek szczególnie wrażliwych na ból można zastosować krem znieczulający lub chwilowe ochłodzenie miejsca zabiegu.

Długość zabiegu zależy od liczby leczonych miejsc i ich rozległości. Bezpośrednio po zabiegu można podjąć normalną aktywność. BOTOX® zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia. Pełen efekt leczenia jest widoczny po upływie jednego lub dwóch tygodni.
Efekt zabiegu utrzymuje się około około 4-6 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu. Przy regularnym stosowaniu efekt BOTOX® utrzymuje się rok lub dłużej.

Zastrzyki z BOTOX®-u są najczęściej stosowanymi zabiegami wśród wszystkich zabiegów medycyny estetycznej. W roku 2010 tylko w Stanach Zjednoczonych wykonano 10.2 mln zabiegów z zastosowaniem BOTOX®-u Komplikacje po zabiegu występują bardzo rzadko i są chwilowe, ustępując po krótkim czasie. Najbardziej niepożądane dolegliwości po zabiegu to: zaczerwienienie w miejscu zastrzyku, mały siniak, lekkie opuchnięcie, ból głowy czy osłabienie mięśni.
Przeciwwskazania do kuracji BOTOX®-em są względne. Należą do nich m.in: ciąża, karmienie piersią, zaburzenia układu sercowo-naczyniowego i nerwowego oraz choroby mięśni.

Zadzwoń: 973-773-7730, lub wyślij e-maila wypełniając poniższy formularz.

Skorzystaj z kuponów w POLISH PAGES - Polonijnej Książce >>>Impreza Walentynkowa 2019 w New Jersey - Botox Party 15.02.2019 Zapraszam do Garfield, Panie i Panów, na specjalny wieczór walentynkowy: BOTOX PARTY - poświęcony urodzie i dobremu samopoczuciu, w nowo otwartej Klinice Medycyny Estetycznej Read More Happy Holidays! 16.12.2018 Read More Botox na nadmierną potliwość 30.05.2018 Zwiększone wydzielanie potu częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Choroba może mieć podłoże genetyczne, może też byś wywołana przez inne czynniki tj. pikantne potrawy, alkohol, papierosy, stres, itp. Read More Skuteczne zabiegi z Botoxu. Nie tylko na zmarszczki! 30.04.2018 Każda z nas chce być piękna i wiecznie młoda, dlatego też wydajemy setki dolarów na różnego rodzaju kremy, które niestety nie działają tak cudownie jak pokazują to reklamy. Różnego rodzaju peelingi złuszczające do twarzy, pomimo cudownych receptur, także nie zapewniają takich efektów, jakich większość z nas oczekuje. Dlatego też coraz większym powodzeniem cieszą się zabiegi z Botoxu®. Wstrzykiwanie Botoxu® daje natychmiastowy efekt! Read More Naturalne odmłodzenie - kwas hialuronowy 26.02.2018 Kwas hialuronowy jest powszechnie nazywany "eliksirem młodości" z powodu szerokiego zastosowania w kosmetyce. Jednak kwas hialuronowy jest stosowany również w medycynie w celu leczenia wielu chorób m.in. nowotworowych, reumatoidalnego zapalenia stawów, chorób wątroby i oczu. Read More Gładko i bez zmarszczek - peeling chemiczny 17.10.2017 Regularne złuszczanie, to warunek utrzymania nie tylko pięknej, ale także zdrowej i młodej cery. Złuszczanie potrzebne jest w każdym wieku, bo zaspokaja różne potrzeby naszej skóry: odblokowywuje pory, pomaga utrzymać promienną cerę, redukuje zmarszczki i likwiduje posłoneczne przebarwienia. Read More
BOTOX
RESTYLANE
SCULPTRA
KYBELLA