15.02.19
Impreza Walentynkowa 2019 w New Jersey - Botox Party
Zapraszam do Garfield, Panie i Panów, na specjalny wieczór walentynkowy: BOTOX PARTY - poświęcony urodzie i dobremu samopoczuciu, w nowo otwartej Klinice Medycyny Estetycznej More»

10-17-2017

Gładko i bez zmarszczek - peeling chemiczny

Gładko i bez zmarszczek - peeling chemiczny
Regularne złuszczanie, to warunek utrzymania nie tylko pięknej, ale także zdrowej i młodej cery. Złuszczanie potrzebne jest w każdym wieku, bo zaspokaja różne potrzeby naszej skóry: odblokowywuje pory, pomaga utrzymać promienną cerę, redukuje zmarszczki i likwiduje posłoneczne przebarwienia.

Regularne złuszczanie, to warunek utrzymania nie tylko pięknej, ale także zdrowej i młodej cery. Złuszczanie potrzebne jest w każdym wieku, bo zaspokaja różne potrzeby naszej skóry: odblokowywuje pory, pomaga utrzymać promienną cerę, redukuje zmarszczki i likwiduje posłoneczne przebarwienia.

Peeling chemiczny - jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach Medycyny Estetycznej. Polega on na wywołaniu kontrolowanego złuszczania naskórka i/ lub górnych warst skóry właściwej przy użyciu różnych roztworów chemicznych, w celu usunięcia zmian, defektów kosmetycznych oraz poprawy wyglądu skóry. Podczas kuracji usunięta zostaje warstwa martwych komórek naskórka, a odsłonięte zostają świeże komórki.

Peeling chemiczny jest inwestycją w urodę i zdrowie swojej skóry, jest często częścią terapii, w której stosuje się dodatkowo odpowiednie dermokosmetyki czy leki.

Peeling chemiczny najlepiej robić zimą, wczesną wiosną lub jesienią. To najlepsze pory roku na wykonywanie peelingów chemicznych, które między innymi rozjaśniają skórę. Jeśli po lecie pozostały nam pamiąki w postaci przebarwień, piegów lub plam i chcemy się ich pozbyć.

Wskazania do wykonania peelingu chemicznego:

 • pierwsze objawy starzenia się skóry, przebarwienia (piegi, plamy, drobne zmarszczki)
 • zmarszczki powierzchowne, średnie i głębokie
 • trądzik, blizny potrądzikowe
 • zaskórniki i rozszerzone pory
 • nadmierny łojotok skóry twarzy, pleców, dekoltu
 • rozstępy skórne
 • zaburzenia rogowacenia skóry (suchość skóry, rogowacenie przymieszkowe)
 • pozbawiona blasku skóra

Peeling chemiczny jest doskonały dla osób w każdym wieku:

 • reguluje skórę i ściąga pory nastolatkom
 • pomaga zachować gładką i promienna cerę dwudziestolatkom
 • po trzydziestce poprawia odcień i ujednolica kolor skóry, oraz pozwala na ekspresową odnowę skóry dojrzałej

Zabieg wykonuje się przede wszystkim na twarz, jednak coraz częściej z powodzeniem ten rodzaj peelingu wykorzystywany jest również na szyję bądź dłonie. Zabieg ten stosuje się w celu poprawy kondycji skóry, dodatkowo można z jego pomocą redukować zmarszczki, blizny oraz przebarwienia skóry.

Większość z nich, to peelingi opracowane z myślą o osobach czynnych zawodowo, a ich stosowanie nie jest czasochłonne i nie wymaga rezygnacji z życia zawodowego czy towarzyskiego.

Rodzaje peelingów chemicznych:

 • Peeling powierzchniowy - peeling polegający na usunięciu naskórka, stosowany do eliminowania drobnych zmarszczek, zwalczania trądziku oraz drobnych przebarwień.
 • Peeling średnio głęboki - peeling ten obejmuje swoim działaniem naskórek oraz skórę właściwą. Z jego pomocą redukujemy większe zmarszczki, blizny potrądzikowe, a także przebarwienia.
 • Peeling głęboki - podobnie jak peeling średnio głęboki obejmuje swoim działaniem naskórek oraz część skóry właściwej, z tą różnicą, że użyte są o wiele silniejsze środki chemiczne. Stosowany jest do eliminacji głębokich zmarszczek i blizn na zlecenie lekarza.

Peelingi chemiczne zaliczają się do jednych z najmniej inwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Sam zabieg trwa stosunkowo krótko, zaledwie kilkanaście minut.

Po peelingu chemicznym skóra jest świeża, odmłodzona i pełna blasku, a ty czujesz się pewniejsza (pewniejszy też) siebie, jesteś zadowolona i z przyjemnością patrzysz na siebie w lustro każdego dnia.

BOTOX
RESTYLANE
SCULPTRA
KYBELLA